Seuracupin II osa kilpaillaan Ilmajoella Koskenkorvalla Honkalanmäen kentällä torstaina 2.8. Aiemmin nimetty joukkue löytyy tästä. Mikäli jostain syystä nimeäsi ei löydy joukkueesta, voit kuitenkin osallistua ja ilmoittautua viimeistään tänään keskiviikkona 1.8. kisaan kilpailukalenterista!
Kokoontumispiste katsomossa SSU:n lipun alla. Sinne voi jättää tavaroitaan ja siellä saa SSU:n värit kasvoihin ja seuran nauhat hiuksiin.
Kilpailut alkavat klo 18:00. Osanoton varmistukset juoksujen osalta ehdottomasti vähintään 30 min ennen lajin alkua, kenttälajeissa vähintään 10 min ennen lajin alkua suorituspaikalla. Urheilija voi osallistua vain yhteen lajiin + viestiin omassa tai ylemmässä sarjassa. Lisäksi voi osallistua 1000m kilpakävelyyn, joka suoritetaan kaikissa sarjoissa yhtä aikaa. Kenttälajeissa 4 suoritusta (paitsi korkeus ja seiväs). Lisätietoa kilpailukalenteri.fi
Pitkät viestit ovat sekaviestejä, joissa 1. ja 3. osuuden juoksee poika ja 2. ja 4. osuuden tyttö.
Viestijoukkueet juoksujärjestyksineen:
P/T15 4x800m
Reko Hakomäki, Inka Metsämäki, Atte Kortehisto, Henna Kukila
P/T13 4x600m
Lauri Takala, Minea Näsi, Aleksi Hauhia, Saana Lappalainen
P/T11 4x600m
I Luukas Näsi, Aliisa Riippi, Joni Haapamäki, Mirella Kärki
II Juuso Koski, Juulia Hautamäki, Helmeri Lonkainen, Aamu Hietaniemi
Tsemppiä kaikille kisaan, lähdetään keräämään taas kovat pisteet seuralle!









