Tiedotuspalsta

06.07.2018
OP Cup Seurakisojen tulokset 2.7.

Tulokset maanantaina 2.7. Peräseinäjoella järjestetyistä OP Cup Seurakisoista. Lopussa kaikkien sarjojen pistetilanteet. Seuraava OP Cup Seurakisa Seinäjoen Keskuskentällä maanantaina 23.7., tervetuloa!

T5 40m
1 Kielo Katajamäki 10,4
1 Roosa Ranta 10,4
3 Vilma Riihioja 10,9
3 Liia Pääjärvi 10,9
5 Kastehelmi Takala 11,0
6 Ester Kujala 11,4
7 Emma Haapaniemi 11,5
8 Louna Tuomi 11,7
8 Selina Saariaho 11,7
10 Alma Ristimäki 12,9
11 Saara Kilpolainen 13,2
12 Tähkä Kohtala 13,4
13 Neea Ketonen 13,7
14 Lulu Rönn 15,4
15 Rianna Kärki 15,7

T5 Pituus
1 Roosa Ranta 1,92
2 Emma Haapaniemi 1,70
3 Neea Ketonen 1,61
4 Liia Pääjärvi 1,48
5 Selina Saariaho 1,47
6 Louna Tuomi 1,42
7 Kielo Katajamäki 1,38
8 Saara Kilpeläinen 1,29
9 Tähkä Kohtala 1,23
10 Ester Kujala 1,17
11 Kastehelmi Takala 0,96
12 Vilma Riihioja 0,95
13 Lulu rönn 0,93

P5 40m
1 Jimi Pitkämäki 9,3
2 Julius Kamppinen 9,4
3 Mico Haapamäki 9,7
4 Aukusti Myllykoski 9,8
4 Otto Peltola 9,8
6 Eino Kamppinen 9,9
6 Luukas Lahti 9,9
8 Matias Viljakainen 15,3
9 Jose Leppänen 17,54

P5 Pituus
1 Julius Kamppinen 2,16
2 Jimi Pitkämäki 1,83
3 Mico Haapamäki 1,80
4 Eino Kamppinen 1,77
5 Luukas Lahti 1,38
6 Otto Peltola 1,30
7 Aukusti Myllykoski 1,07
8 Matias Viljakainen 0,81
9 Jose Leppänen 0,51

T6 40m
1 Siiri Mustalahti 8,8
2 Iines tuhkanen 8,9
3 Juulia Ojaniemi 9,0
3 Tiuku Kohtala 9,0
5 Nelli Kesseli 9,1
6 Nelli Peltoniemi 11,4

T6 Pituus
1 Siiri Mustalahti 2,17
2 Tiuku Kohtala 1,98
3 Juulia Ojaniemi 1,91
4 Nelli Peltoniemi 1,25
5 Nelli Kesseli 1,24

P6 40m
1 Leo Eteläaho 8,5
2 Elias Heiska 9,5
3 Joel Siirilä 9,7
4 Anttoni Ristimäki 9,9

P6 Pituus
1 Leo Eteläaho 2,49
2 Anttoni Ristimäki 2,00
3 Joel Siirilä 1,93
4 Elias Heiska 1,92

T7 100m
1 Emmi Ahvenlampi 18,30
2 Loviisa Myllykoski 20,00
3 Sofia Koski 20,50
4 Iina Ritola 21,20
5 Anna Hietaniemi 22,60
6 Kerttu Kivimäki 22,66
7 Elisa Saariaho 25,30
8 Veera Mäkelä 25,56

T7 Pituus
1 Emmi Ahvenlampi 3,01
2 Sofia Koski 2,62
3 Loviisa Myllykoski 2,53
4 Anna Hietaniemi 2,13
5 Iina Ritola 2,05
6 Kerttu Kivimäki 1,86
7 Elisa Saariaho 1,61
8 Veera Mäkelä 1,28

P7 100m
1 Sakarias Ventas 21,0
2 Max Haapamäki 21,6
3 Reko Asp 21,8

P7 Pituus
1 Reko Asp 2,41
2 Sakarias Ventas 2,35
3 Max Haapamäki 2,12

T8 100m
1 Iida Jokipii 18,5
2 Lilja Metsäranta 18,8
3 Pilvi Koukkari 19,0
4 Sara Vakkila 19,2
5 Viivi Mäntymäki 19,9
6 Saranna Kärki 20,4
7 Kaisa Koivula 22,6
8 Senja Länsikallio 22,8

T8 Pituus
1 Sara Vakkila 2,72
2 Lilja Metsäranta 2,65
3 Iida Jokipii 2,64
4 Pilvi Koukkari 2,56
5 Viivi Mäntyniemi 2,53
6 Saranna Kärki 2,47
7 Kaisa Koivula 2,09

T8 Kuula
1 Sara Vakkila 3,90
2 Pilvi Koukkari 3,84
3 Saranna Kärki 3,77
4 Viivi Mäntyniemi 3,73
5 Lilja Metsäranta 3,66
6 Iida Jokipii 2,83

P8 100m
1 Elias Kivipelto 18,3
2 Eino Kivimäki 18,8
3 Iiro Pessinen 19,3
4 Onni Peltola 19,5
5 Ville Pasto 20,0

P8 Pituus
1 Eino Kivimäki 2,85
2 Elias Kivipelto 2,83
3 Iiro Pessinen 2,69
4 Ville Pasto 2,53
5 Onni Peltola 2,50

P8 Kuula
1 Eino Kivimäki 5,54
2 Elias Kivipelto 5,13
3 Ville Pasto 4,47
4 Iiro Pessinen 4,42
5 Onni Peltola 3,92

T9 100m
1 Helmi Jaskari 18,2
2 Saga Siirilä 18,3
3 Aada Pessinen 18,6
3 Veera Kanto 18,6
5 Helmiina Tupiini 18,8
6 Emilia Haapaniemi 20,4
7 Kerttu Katajamäki 20,9

T9 Pituus
1 Aada Pessinen 3,03
2 Helmi Jaskari 2,94
3 Veera Kanto 2,9
4 Saga Siirilä 2,89
5 Helmiina Tupiini 2,77
6 Emilia Haapaniemi 2,44
7 Kerttu Katajamäki 2,31

T9 Kuula
1 Helmi Jaskari 4,40
2 Helmiina Tupiini 4,36
3 Kerttu Katajamäki 4,02
3 Aada Pessinen 4,02
5 Veera Kanto 3,99
6 Saga Siirilä 3,92

P9 100m
1 Oliver Eteläaho 16,90
2 Juho Viitala 17,00
3 Elias Lahti 17,80
4. Johannes Ventsas 18,90

P9 Pituus
1 Oliver Eteläaho 3,61
2 Elias Lahti 3,47
3 Juho Viitala 3,29
4 Johannes Ventsas 2,92

P9 Kuula
1 Elias Lahti 5,78
2 Oliver Eteläaho 5,76
3 Juho Viitala 5,68
4 Johannes Ventsas 5,33

T10 600m
1 Mirella kärki 2.13,8
2 Aamu Hietaniemi 2.20,2
3 Juulia Hautamäki 2.20,5

T10 Kuula
1 Mirella Kärki 6,44
2 Saara Saranpää 4,50

T10 Pituus
1 Aamu Hietaniemi 3,37
2 Juulia Hautamäki 3,23
3 Mirella Kärki 3,20
4 Saara Saranpää 2,97

P10 600m
1 Juuso Koski 2,19,31
2 Helmeri Lonkainen 2,19,74
3 Lenni Tuomi 2,59,3

P10 Kuula
1 Helmeri Lonkainen 7,12
2 Lenni Tuomi 5,64
3 Lauri Lahti 5,28
4 Juuso Koski 4,02

P10 Pituus
1 Juuso Koski 3,44
2 Helmeri Lonkainen 3,04
3 Lauri Lahti 3,00
4 Lenni Tuomi 2,81

T11 600m
1 Sheidi Länsikallio 3,22

T11 Kuula
1 Sanni Myyrä 4,38

T11 Pituus
1 Sanni Myyrä 2,15

P11 600m
1 Joni Haapamäki 2.05,2
2 Leevi Peltola 2.20,12

P11 Pituus
1 Joni Haapamäki 4,14
2 Leevi Peltola 3,47

P11 Kuula
1 Joni Haapamäki 7,25

T12 600m
1 Adelia Ventsas 2.12,2
2 Sorella Kärki 2.21,23

T12 Pituus
1 Adelia Ventsas 3,39

P12 Kuula
1 Konsta Katajamäki 6,10

P12 Korkeus
1 Konsta Katajamäki 105

Pistetilanne
Pisteitä saa sijoituksen mukaan seuraavasti:
1. 9p
2. 7p
3. 6p
4. 5p
5. 4p
6. 3p
7. 2p
8. 1p
9. 1p jne, jokainen osallistuja saa vähintään yhden pisteen

Huom! Pistetilanne ensimmäisen kilpailun osalta on hieman muuttunut sarjoissa TP10-13. Aiemmin pistetilanteessa huomioitiin virheellisesti pisteet jokaisesta lajista, vaikka tarkoitus on laskea pisteet kahdesta lajista, joissa urheilija parhaiten menestyy.

T5
1. Roosa Ranta 36
2. Vilma Riihioja 19
2. Kielo Katajamäki 19
4. Viivi Rantala 11
4. Liia Pääjärvi 11
6. Neea Ketonen 10
7. Emma Haapanen 9
8. Silja Hietamäki 8
9. Louna Tuomi 6
10. Liia Pääjärvi 5
10. Siina Mettomäki 5
10. Kastehelmi Takala 5
10. Selina Saariaho 5
14. Nelli Ylä-Sulkava 4
14. Saara Kilpeläinen 4
14. Tähkä Kohtala 4
14. Ester Kujala 4
18. Minttu Patana 3
19. Enni Haapoja 2
19. Linnea Heikkinen 2
19. Nea Lehtinen 2
19. Paju Haapala 2
19. Senni Pajuranta 2
19. Peppi Varonen 2
19. Enni Favorin 2
19. Ava Anttila 2
19. Heta Mettomäki 2
19. Lulu Rönn 2
29. Helmi Patana 1
29. Alma Ristimäki 1
29. Rianna Kärki 1

P5
1. Julius Kamppinen 31
2. Jimi Pitkämäki 30
3. Otto Peltola 21
4. Mico Haapamäki 18
5. Eino Kamppinen 13
6. Aukusti Myllykoski 12
7. Elias Palmgrén 8
8. Elia Olli 7
8. Luukas Lahti 7
10. Nooa Laukka 4
11. Veikko Korpikoski 3
11. Jose Leppänen 3
13. Arttu Järvimäki 2
13. Noel Kynsilehto 2
13. Valde Rannanjärvi 2
13. Joel Latva-Äijö 2
13. Leevi Rantala 2
13. Matias Viljakainen 2

T6
1. Tiuku Kohtala 23
2. Juulia Ojaniemi 22
3. Iines Tuhkanen 21
4. Siiri Mustalahti 18
5. Sofia Ukkonen 15
6. Nelli Kesseli 8
6. Nelli Peltoniemi 8
8. Iida Latomäki 7
9. Ella Ristimäki 6
10. Alina Mäkelä 5
10. Alisa Arkko 5
12. Emmi Hankaniemi 4
13. Kiara Harju 2
13. Eerin Jukantupa 2
13. Aino Etula 2
13. Aliisa Palkomaa 2

P6
1. Leo Eteläaho 36
2. Elias Heiska 21
3. Joel Siirilä 15
4. Joel Hylkinen 12
4. Anttoni Ristimäki 12
6. Heikki Karjalainen 10
7. Eino Perälä 9
8. Veikko Kortesmäki 7
9. Miio Koivula 4
10. Toivo Barbuto 3
11. Vertti Latvala 2
11. Onni Sivula 2
11. Joona Talja 2
11. Kaapo Korhonen 2
11. Miko Takkula 2
11. Kalle Keski-Koukkari 2

T7
1. Sofia Koski 29
2. Emmi Ahvenlampi 27
3. Loviisa Myllykoski 24
4. Anna Hietaniemi 22
5. Iina Ritola 9
6. Sini Lappalainen 8
6. Neelia Kynsilehto 8
8. Venla Rahikainen 6
8. Kerttu Kivimäki 6
10. Outi Hietamäki 4
10. Elisa Saariaho 4
12. Veera Mäkelä 2
12. Ida Palmgrén 2

P7
1. Reko Asp 27
2. Sakarias Ventsas 26
3. Max Haapamäki 23
4. Rasmus Näsi 13
5. Lassi Korpikoski 12
6. Miko Alho 9
7. Eemeli Kuismanen 5

T8
1. Iida Jokipii 27
2. Lilja Metsäranta 26
3. Viivi Mäntymäki 24
4. Saranna Kärki 19
5. Sara Vakkila 18
6. Pilvi Koukkari 13
7. Enni Ristimäki 12
8. Lia Ketonen 7
9. Kaisa Koivula 4
10. Senja Länsikallio 1

P8
1. Elias Kivipelto 32
2. Ville Pasto 24
3. Iiro Pessinen 22
4. Onni Peltola 20
5. Eino Kivimäki 18
6. Daan de Ruyter 9
6. Luka Takkula 9

T9
1. Helmi Jaskari 34
2. Saga Siirilä 23
3. Kerttu Katajamäki 17
4. Anna Leminen 15
4. Aada Pessinen 15
6. Veera Kanto 12
7. . Anni Hietamäki 11
7. Helmiina Tupiini 11
8. Emilia Haapaniemi 6

P9
1. Oliver Eteläaho 32
2. Juho Viitala 25
3. Johannes Ventsas 18
4. Elias Lahti 16
5. Leevi Vainionpää 11
6. Luka Koskinen 10
7. Veikko Kiviniemi 9
8. Jimi Lehtinen 6

T10
1. Mirella Kärki 36
2. Aamu Hietaniemi 34
3. Juulia Hautamäki 25
4. Saara Saranpää 23
5. Anni Nuolivirta 5

P10
1. Helmeri Lonkainen 34
2. Juuso Koski 33
3. Lenni Tuomi 29
4. Mikko Hurrila 14
5. Lauri Lahti 12
6. Jesse Joonala 10
7. Joni Alho 9

T11
1. Sanni Myyrä 18
2. Sheidi Länsikallio 9

P11
1. Joni Haapamäki 36
2. Petri Jokiranta 14
2. Leevi Peltola 14

T12
1. Adelia Ventsas 36
2. Siiri Kvist 16
3. Sorella Kärki 13

P12
1. Konsta Katajamäki 32
2. Oliver Metsälä 18

T15
1. Aure Ly Ventsas 9

Lajit Seinäjoen Keskuskentän OP Cup seurakisoissa maanantaina 23.7.

TP5(synt 2013): 40 m, heittorengas
TP6(synt 2012): 40 m, kahvakiekko
TP7(synt 2011): 40 m, kahvakiekko
TP8(synt 2010): 400 m, junnukeihäs, pituus
TP9(synt 2009): 400 m, junnukeihäs, pituus
TP10(synt 2008): 150 m, 60m aj, korkeus, keihäs
TP11(synt 2007): 150 m, 60m aj, korkeus, keihäs
TP12(synt 2006): 200 m, 60m aj, seiväs
TP13(synt 2005): 200 m, 60m aj, seiväs


Takaisin uutisiin

Tulevat tapahtumat

Facebook

Instagram

  • Seinäjoen-Energia
  • atria
  • lakea
  • minimani
  • värimiehet
  • Eepee
  •  adidas

  • kotijoukkue