Tiedotuspalsta

08.06.2018
Eepeen lasten urheilukisojen tulokset

Tulokset torstaina 7.6.2018 Seinäjoen Keskuskentällä järjestetyistä Eepeen lasten urheilukisoista

Tytöt 2 (-16 ja nuor.) 40m
Hilma Haanpää
Taimi Haanpää
Iina Korteniemi
Salla Kilpeläinen
Sanna Salmi
Eela Härmälä
Sara Muilu
Fiia-Nella Toivonen
Silja Hautamäki
Ella Niemi
Milja Huhtakangas
Aada Unkeri
Riina Kuutti
Julia Hylkinen
Sofia Hylkinen
Hilla Vihtonen
Eevi Salonen
Inka Myllylahti
Venla Vakkuri
Annu Seppänen
Fanni Wallin
Hanna Haapamäki
Åsa Niemi

Pojat 2 (-16 ja nuor.) 40m
Väinö Ylinen
Elia Parhiala
Veeti Perälä
Elmo Rahko
Eino Hilli
Joona Halkosaari
Onni Korvola
Vertti Järvimäki
Nestori Vaismaa
Aapo Panula
Ilja Ojanperä
Alexander Ukkonen
Jasper Latvala
Niklas Kallionsivu
Mio Seppi
Veikko Mattila
Toivo Kilpeläinen
Jooa Pitkämäki
Elia Lehtinen
Arttu Latomäki
Juho Kaukola
Dominic Moisio
Julius Koskela
Matias Lassila
Jasse Matilainen
Elias Perälä
Joel Myllymäki
Jussi Jouppi
Onni Ristilä
Olavi Leppälä
Jouni Kriikkula
Neo Niemelä
Elmo Syrjämäki
Iivari Rajala
Peetu Polvi
Leo Pihlajamäki

Tytöt 3 (-15) 40m
Siru Enia Cesilia Syrjälä
Janni Ilola
Eveliina Kontola
Siiri Perälä
Izabelle Mboma
Selena Sissala
Stella Rantamäki
Hilja Mäki
Eevi Korkiamäki
Aliisa Ottela
Enni Rutanen
Julia Peuranen
Pihla Paavola
Felicia Saarenlaita
Meimi Tiitinen
Tilda Mattila
Henni-Ella Haapamäki
Maija Metsäranta
Emilia Shulgina
Adele Orava
Ellen Varonen
Iisa Ala-Kanto
Milka Kakkori
Jemina Kulmala
Elli Taipalus
Nella Lehtinen
Jerita Mäkelä
Elli Markkola
Emilia Ulvinen
Saara Kuusisto
Kiira Kytömäki
Jade Lehtonen
Lilja Moilanen
Neea Mäenpää
Roosa Tulisalo
Mette Parhiala
Emma Junttunen
Säde Unkuri
Adanna Hautamäki
Aana Viitamäki
Nella Koivisto
Viola Haukkala
Tähkä Kohtala
Elviira Vaismaa
Tyyne Tarvonen
Iida Hankaniemi
Nelli Mäkynen
Kerttu Arell
Minttu Wallin
Ilona Känsäkangas
Alisa Kivelä
Sanni Kuusisto
Ellen Puhtimäki
Fiina Alasaari
Serafia Peltokangas
Kaisa Nikolaenko
Essi Alestalo

Pojat 3 (-15) 40m
Roope Unkeri
Julius Koivula
Aapo Vainio
Peetu Autio
Aleksi Perkiömäki
Niklas Ruuska
Lenni Ruuska
Joose Ruohomäki
Benjamin Lindgren
Eemi Haapasalmi
Saku Sepponen
Reko Voutilainen
Paavo Nukari
Alvin Jaakkola
Leevi Perämäki
Juuso Harjunpää
Eino Pajuniemi
Lassi Hollanti
Noel Roos
Jalo Ylä-Pöntinen
Jussi Vitikkala
Matias Peräsalo
Juuso Vasanko
Eemeli Mylläri
Santeri Kesäniemi
Benjamin Paavola
Joose Ruohomäki
Niilo Koivuniemi
Topias Syynimaa
Hugo Salo
Teno Perttilä
Eino Hotakainen
Eemil Riihimäki
Eero Järvenpää
Noel Latva-mäenpää
Sisu Nikko
Jooa Huhtanen
Noel Haverinen
Elja Lähteenmäki
Nuno Rintamäenpää
Aapo Laukka
Veeti Mäntylä
Lukas Heikkinen
Eeli Klasila
Väinö Valo
Eino Kaukola
Onni Kosonen
Viljami Marttila
Leevi Koski
Juuse Matilainen

Tytöt 4 (-14) 40m
Pihla Pölkki
Vanessa Suorauha
Eevi Kulmala
Emily Venäläinen
Annika Keski-Hirvi
Aino Hietakangas
Taimi Lahdensuo
Saara Kilpeläinen
Nella Yli-Pekkala
Nea Lehtimäki
Lumi Hautala
Fiona Saarenlaita
Hilima Karilahti
Eea Lehtinen
Ella Jaskari
Alina Karjanlahti
Aini Ojala
Elli Ojala
Essi Kiviranta
Fanni-Sofia Toivonen
Iida Hautamäki
Adele Moisio
Helmi Korhonen
Kaisla Roine
Sofia Hopiavuori
Edea Määttä
Lilja Jouppila
Sofia Kallionsivu
Moona Kuutti
Bianca Hytönen
Minea Latvala
Anna Tynjälä
Maikki Pihlajamäki
Anja Peltomaa
Frida Hyyryläinen
Melina Yli-Soini
Ella Muikku
Viivi Rytkönen
Rosa Korpela
Senni Nummijoki
Aada Linnolahti
Vilma Riihioja
Alma Ristimäki
Linne Myllylahti
Jennifer Metsälä
Enni Aalto
Nelli Mäkynen
Siiri Räty
Kerttu Haapanen
Emilia Väli-Torala
Mila Alanko
Tilta Malkamäki
Iiris Koskela
Emma Kunnakko
Milja Panula
Viivi Jaakkola
Fanni Varjo
Sofia Ojanperä
Vilma Keisala
Adelina Nikolaenko

Pojat 4 (-14) 40m
Jimi Pitkämäki
Pauli Ylikoski
Samuel Köykkä
Lauri Aalto
Eemeli Perämäki
Pyry Keisala
Väinö Hilli
Luukas Hippi
Kalle Mastosalo
Topi Mastosalo
Jani Koivisto
Sampo Viita
Aleksi Ala-Luoma
Eemi Rintala
Konsta Känsäkangas
Rasmus Korhonen
Lauri Tuokkola
Eino Roos
Lauri Ylimäki
Elias Lammi
Viljami Fränti
Lauri Kilpeläinen
Miika Ketokunnas
Paulus Siikala
Jesse Muilu
Rasmus Ranta
Reino Takala
Emil Karjanlahti
Joel Hämeenniemi
Juho Annala
Eelis Hietanen
Riku Roine
Oliver Shulgin
Peetu Myllyperkiö
Aatu Vanhanen
Elmeri Hauta-aho
Anton Orava
Linus Tuominen
Nooa Haakana
Viljami Kangas
Manu Laapio
Samuel Pihlajamäki
Paavo Tikkanen
Eetu Kuivinen
Elias Leppälä
Viljami Pellinen
Veikko Huhtamäki
Aleksi Paavola
Onni Kohtala
Oiva Lähdesmäki
Eino Lähdesmäki
Eemil Pitkäranta
Aleksi Järvenpää
Onni Salonen
Veeti Perälä

Tytöt 5 (-13) 40m
Elli Juurakko
Lumia Hakala
Aino Sillanpää
Amanda Nevala
Noomi Seppi
Beanne Ruohomäki
Amina Geydarova
Louna Tuomi
Lotta Lähdekorpi
Roosa Ranta
Aada Härmälä
Olivia Karjanlahti
Sara Gardemeister
Aino Kortesmäki
Eveliina Raittila
Anni Välimäki
Linnea Heikkinen
Peppi Varonen
Saimi Viitala
Ava Anttila
Inka Känsäkoski
Saimi Haapamäki
Helmi Kriikkula
Elsa Hattula
Kiira Siekkinen
Noomi Sapir
Sofia Kolehmainen
Ilona Ojala
Sonja Kortesoja
Wilma Udelius
Nelli Ylä-Sulkava
Sanni Isosomppi
Senni Pajuranta
Pinja Harju
Nea Rahko
Venla Hietala
Linnea Lepänhaara
Enni Varjo
Iida Viita
Pauliina Nikolaenko
Neea Laukka
Adessa Hautamäki
Neea Palenius
Maisa Vainio

Pojat 5 (-13) 40m
Eemi Peltonen
Aleksi Koivula
Iisakki Maja
Joona Haukkala
Arttu Järvimäki
Anton Pasto
Oliver Jaakkola
Arto Takala
Roope Kivelä
Vilho Pajuniemi
Touho Suvivalmi
Otto Peltola
Arvi Järvinen
Jami Saari
Aatu Koivuniemi
Perttu Rutanen
Santtu Kulmala
Antti Anttila
Nooa Laukka
Veikko Korpikoski
Miko Saari
Daniel Mäntylä
Leevi Känsäkoski
Vilho Valo
Feeli Latva-Kiskola
Eeli Koskela
Ville Koski
Samu Törö
Samuel Kulmala
Elias Palmgrén
Valtteri Pellinen
Valtteri Pukkinen
Renne Pihlajaniemi
Veikko Markkola
Viljami Rajala
Tuukka Kiviluoma
Severi Kortesoja
Matteo Mullola
Asla Niemi
Otso Pollarinen
Aaro Koistinen
Toivo Ylä-Pöntinen

Tytöt 6 (-12) 40m
1) Sofia Ukkonen 8,6
2) Miisa Perämäki 8,8
3) Milka Ylevä 8,9
4) Juulia Ojaniemi 9,0
4) Fanny Nuottajärvi 9,0
4) Olivia Hyyryläinen 9,0
5) Tiuku Kohtala 9,1
5) Elle Ala-Fossi 9,1
6) Jinna Saari 9,4
7) Nelli Järvenpää 9,5
7) Aada-Emilia Ankkuri 9,5
7) Mila Klasila 9,5
7) Pinja Rosenvall 9,5
8) Helmi Jouppila 9,6
9) Oona Hietakangas 9,7
9) Matleena Sepponen 9,7
10) Emilia Keski-Hirvi 9,8
10) Minea Yli-Soini 9,8
11) Meeri Äijö 10,0
12) Senni Hopiavuori 10,1
12) Netta Luomala 10,1
12) Iida Hautamäki 10,1
13) Oona Perälä 10,2
13) Teresa Luoma 10,2
14) Emmi Hankaniemi 10,3
15) Isla Hytönen 10,4
16) Iida Latomäki 10,6
17) Malla Saarikoski 10,7
17) Frida Mattila 10,7
18) Heini Perälä 10,9
19) Aada Muikku 11,1
20) Helli Takala 11,9
21) Aurora Jaatinen 12,0
22) Aliisa Palkolma 13,0
23) Aada Nurmesniemi 13,1

Pojat 6 (-12) 40m
1) Leo Eteläaho 8,0
2) Lenny Haapala 8,3
2) Ami Aho 8,3
3) Sulo Hautamäki 8,5
4) Eino Juonoja 8,8
4) Mikael Komu 8,8
5) Rasmus Orell 8,9
6) Vilho Huhtamäki 9,1
6) Joel Hylkinen 9,1
6) Erkka Lähetkangas 9,1
7) Elias Heiska 9,2
8) Aleksi Kangas 9,3
8) Joel Siirilä 9,3
9) Matias Volama 9,4
10) Daniel Moisio 9,5
11) Niklas Loukola 9,6
11) Sampo Tyynismaa 9,6
12) Emil Panula 9,7
12) Eino Rintala 9,7
13) Aleksi Mattila 9,8
13) Kalle Keski-Koukkari 9,8
13) Santeri Tarvonen 9,8
14) Luca Syrjämäki 9,9
15) Iiro Kuusisto 10,0
15) Anttoni Ristimäki 10,0
15) Tuomas Halkosaari 10,0
16) Mika Ahola 10,1
16) Lauri Känsäkoski 10,1
16) Leo Malkomäki 10,1
17) Janne Mäkiranta 10,3
17) Veeti Mäki-Kahmo 10,3
17) Luka Hautala 10,3
18) Matti Latvatalo 10,4
18) Aapo Kaukola 10,4
18) Adam Tuominen 10,4
18) Matias Salminen 10,4
19) Kaspian Kakkori 10,5
19) Julius Komu 10,5
20) Milo Kujanpää 10,6
21) Aapo Korhonen 10,7
22) Eemi-Aleksi Toivonen 10,9
23) Nooa Hietaharju 11,0
24) Toivo Latvala 11,1
25) Roope Tulisalo 11,2
26) Aapo Raivio 11,3
27) Daniel Moisio 11,7
28) Aleksi Iso-Koivisto 12,5
29) Lenni Hakala 13,6

Tytöt 7 (-11) 40m
1) Alina Väljä 7,7
2) Emilia Volama 8,0
3) Sini Lappalainen 8,2
4) Sofia Koski 8,3
5) Kiia Mäki-Jussila 8,4
6) Minella Suorauha 8,6
7) Ella Lähetkangas 8,8
8) Emmi Hietakangas 8,9
9) Henni Lähdesmäki 9,4
10) Hilja Korhonen 9,5
10) Venla Rahikainen 9,5
10) Ida Palmgrén 9,5
10) Sofia Peltomäki 9,5
10) Iiris Lainimo 9,5
11) Siiri Ylimäki 9,6
12) Noora Mähönen 9,7
13) Vilma Haapanen 10,2
14) Tea Kulmala 10,5
14) Viivi Ylikoski 10,5
14) Marianne Mäkynen 10,5
14) Ester Nevanpää 10,5
15) Minda Moisio 10,7
16) Helmi Kohtala 10,8

Pojat 7 (-11) 40m
1) Topias Manner 7,8
2) Roni Metsälä 7,9
3) Venni Lähdesmäki 8,1
3) Veeti Ylinen 8,1
4) Lauri Kontola 8,3
5) Sakarias Ventsas 8,4
6) Lassi Korpikoski 8,5
6) Julius Kultti 8,5
7) Jare Järvenpää 8,6
8) Elmeri Rintamäki 8,7
8) Oskari Hauta-aho 8,7
8) Iiro Ala-Kanto 8,7
9) Aatu Mäkelä 8,9
9) Lenni Jaatinen 8,9
9) Riku Koivisto 8,9
10) Jasu Törö 9,0
10) Matti Keski-Koukkari 9,0
10) Pyry Lepänhaara 9,0
11) Aatu Kortesniemi 9,2
12) Aleksi Hietavirta 9,3
12) Tuukka Viitala 9,3
12) Miika Fält 9,3
13) Tiitus Tarpio 9,7
14) Juho Taipalus 10,3
15) Marcus Peräsalo 10,6
16) Erno Pihlaja 10,9
17) Eelis Palenius 11,5

Tytöt 8 (-10) 40m
1) Aada Hyyryläinen 7,8
1) Veera Taskula 7,8
2) Heta Heikkilä 8,0
3) Iina Väli-Torala 8,3
4) Emilia Jouppila 8,5
4) Vilma Haapala 8,5
4) Milja Peltonen 8,5
4) Neea Puumala 8,5
4) Olivia Aukee 8,5
5) Milja-Maria Syrjämäki 8,8
6) Ronja Tulisalo 8,9
7) Helmi Latvala 9,2
8) Milla Vaivila 9,4
8) Elea Kulmala 9,4
9) Silja Raivio 10,4
10) Nelly Nuottajärvi 10,5

Pojat 8 (-10) 40m
1) Aaron Kankaanpää 7,3
2) Aaty Myllyperkiö 7,4
3) Eetu Raittila 7,6
3) Kasper Matilainen 7,6
4) Pessi Rosenvall 7,8
5) Sauli Hautamäki 8,0
6) Leo Tynjälä 8,1
7) Onni Peltola 8,2
7) Iiro Pessinen 8,2
8) Aaro Järvenpää 8,4
8) Vilho Hollanti 8,4
9) Oliver Mattila 8,6
10) Obinna Anosike 8,7
11) Leevi Mäki-Karma 9,3
12) Janne Jokinen 9,4
13) Elian Tuominen 9,5
14) Leo Ojala 10,6

Tytöt 9 (-09) 40m
1) Iina Seppänen 7,1
1) Helmi Jaskari 7,1
2) Hilja Kurunmäki 7,5
3) Sinna Tarpio 7,6
4) Saga Siirilä 7,8
5) Iisa Koskela 7,9
5) Helmi Pussinen 7,9
6) Viveka Vikki 8,0
7) Marketta Koivisto 8,2
8) Viivi Jouppila 8,3
9) Jadessa Riihisaari 8,7
10) Ilona Sepponen 10,0

Pojat 9 (-09) 40m
1) Aleksi Välimäki 6,7
1) Oliver Eteläaho 6,7
1) Vili Klasila 6,7
2) Eemi Juonoja 6,9
2) Benjamin Lehto 6,9
3) Johannes Ventsas 7,2
4) Eemil Latva-Kiskola 7,3
4) Aatos Pukkila 7,3
5) Aamos Tuominen 7,6
6) Jimi Lehtinen 7,9
7) Samu Rantamäki 8,0

Tytöt 10 (-08) 40m
1) Milla Latvatalo 7,0
2) Oona Ylikoski 7,6
3) Viola Kurunmäki 7,7
3) Martta Koivisto 7,7
4) Siiri Vaivila 8,2
4) Ida-Adeliina Hemminki 8,2
5) Meeri Ahola 8,7
6) Vanessa Vikki 8,9

Pojat 10 (-08) 40m
1) Arttu Matilainen 6,6
1) Rony Mäki-Jussila 6,6
2) Henry Väli-Torala 6,7
3) Patrik Hiidenniemi 6,8
4) Helmeri Lonkainen 6,9
5) Lenni Tuomi 7,3
6) Feetu Härmälä 7,5
6) Juuso Koski 7,5
6) Lauri Koskiaho 7,5
7) Mikael Hietaharju 7,9

Tytöt 11 (-07) 40m
1) Netta Wallin 8,0
2) Milla Peräsaari 8,1

Pojat 11 (-07) 40m
1) Veeti Myllyperkiö 6,5
2) Jasper Walsh 6,6
3) Nuutti Aalto 7,0

Tytöt 12 (-06) 40m
1) Adelia Abigail Ventsas 6,3

Pojat 12 (-06) 40m
1) Oliver Metsälä 6,4
2) Riku Tastula 7,2
3) Nuutti Lehtinen 7,6
4) Juuso Ylikoski 7,7

 


Takaisin uutisiin

Tulevat tapahtumat

Facebook

Instagram

  • Seinäjoen-Energia
  • atria
  • lakea
  • minimani
  • värimiehet
  • Eepee
  •  adidas

  • kotijoukkue