Tiedotuspalsta

18.11.2017
Eliittifinaalijoukkue 19.11. Kuortaneelle

Perinteinen 12 parhaan sisulisäseuran välinen Eliittifinaali järjestetään Kuortaneen Urheiluopistolla su 19.11. klo 16.30 alkaen.

Vahvistukset osallistumisesta seuraavasti: 9-11-sarjat Olgalle (044-2402903 ) ja 13- ja 15-sarjat Arille (044-7582899) tiistaihin 14.11.mennessä.

Kilpailun matkustus omalla kyydillä. Kilpailun aikataulu alempana.

SSU on nimennyt joukkueeseen seuraavat urheilijat:

TP9

40 m: Tuomas Lähdemäki (ok) Matilda Koivisto (ok)
junnukeihäs: Tuomas Lähdemäki (Ok ) Mirella Kärki (ok)
viesti: Jerry Korpi (ok), Neea Rautiainen (ok)
vara:

TP11
1000 m: Joni Haapamäki (ok) Aliina Ojaniemi (ok)
60 maj: Lauri Takala (ok) Anni Rantanen (ok)
pituus: Oliver Metsälä (ok) Siiri Kvist (ok)
kuula: Aatu Lauttamus (ok) Joanna Kangas (ok)
viesti: Lauri Takala (ok), Aliina Ojaniemi (ok)
vara: Kaisa Lähdemäki (ok), Kiia Perttula

TP13
1000 m: Veeti Kortehisto (ok),
60 maj: Oskari Väistö (ok), Julia Ojala (ok)
korkeus: Veeti Pihlaja (ok), Jenna Ojaniemi(ok)
kuula: Teemu Rantanen (ok) Emilia Väistö (ok)
viesti: Veeti Pihlaja, Julia Ojala
vara: Fanny Ojala

TP15
60 m: Niilo Mustalahti (ok), Sara Takala (ok)
800 m: Juho Seppälä (ok), Inka Metsämäki (ok)
3-loikka: Aukusti Jaskari, Sofia Yinen(ok)
kuula: Juho Kuvaja (ok), Aada Mikkilä(ok)
viesti: Niilo Mustalahti(ok), Aada Mikkilä(ok)

Aikataulu: HUOM! Kilpailut joudutaan aloittamaan 30 min ennakkoon ilmoitettua myöhemmin!

Klo 16.30 P13 60 maj(76 cm) 3 erää T11 Pituus (alueponnistus) T15 3-loikka  T9 Junnukeihäs (350 g) P11 kuula (2,5 kg) paikka 1(kumikuula) P15 kuula( 4 kg) paikka 2(rautakuula)

16.40 T13 60 maj(76 cm) 3 erää P13 korkeus

17.00 P11 60 maj(60 cm, 3 erää)

17.15 T11 60 maj(60 cm, 3 erää)

17.25 T13 kuula (2,5 kg) paikka 1(kumikuula) T15 kuula(3 kg) paikka 2(rautakuula)

17.30 P9 40m,2erää

17.40 P9 Junnukeihäs (350 g)

17.45 P11 Pituus (alueponnistus) P15 3-loikka

17.50 T9 40 m, 2 erää  T13 korkeus

18.10 T15 60m, 2 erää

18.20 P15 60m, 2erää T11 kuula(2,0 kg) paikka 1(kumikuula) P13 kuula(3,0 kg) paikka 2(rautakuula)

18.40 T11 1000 m
18.45 P11 1000 m

18.55 T13 1000 m
19.00 P13 1000 m

19.15 T15 800 m
19.25 P15 800 m

19.40 8x60 m sukkulaviesti (2 erää)

Osanoton varmistus ja muutokset juoksuissa viimeistään 30 min ennen lajin alkua varmistuspöydän listoihin(hallisisäänkäynnin lähellä), muissa lajeissa pöytäkirjaan.
Joukkueille jaetaan numerot kesän sisupistejärjestyksen mukaisesti.
Tervetuloa ja iloista kilpailumieltä! EPU ry

 


Takaisin uutisiin

Tulevat tapahtumat

Facebook

Instagram

  • Seinäjoen-Energia
  • atria
  • lakea
  • minimani
  • värimiehet
  • Eepee
  •  adidas

  • kotijoukkue