Tiedotuspalsta

10.12.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 50
09.12.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 50
03.12.2017 HUOM! SSU:n tutustumis- ja yleisurheilukoulut
03.12.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 49
03.12.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 49
01.12.2017 Joululomalla seuraleirille Kuortaneelle
01.12.2017 Moukarioppia tarjolla Elisa-hallilla
01.12.2017 Timo Kööpikkä SSU riveihin
01.12.2017 Seuran syyskokous 11.12.2017
26.11.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 48
26.11.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 48
21.11.2017 JVR:n ohjelma jouluun saakka
20.11.2017 Veeti Mustalahden mitalikahveilla
19.11.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 47
19.11.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 47
18.11.2017 Eliittifinaalijoukkue 19.11. Kuortaneelle
15.11.2017 Ilmoittautuminen ryhmiin
12.11.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 46
12.11.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 46
05.11.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 45
05.11.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 45
29.10.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 44
29.10.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 44
25.10.2017 Seiväskoulu alkaa tänään
24.10.2017 Keskiviikon yleisurheilukoulut pidetään Elisa-hallilla
22.10.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 43
22.10.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 43
20.10.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset alkavat
18.10.2017 SSU järjestää Semmareiden konsertin 1.11.
18.10.2017 Kutsu Kalevan kisojen kökkäväelle
15.10.2017 Peruskuntojakson harjoitukset vko 42
13.10.2017 Syyslomaviikolla (vko 42) ei urheilukouluja
11.10.2017 Runsaasti seuramme urheilijoita leiriryhmiin
09.10.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 41
08.10.2017 Peruskuntojakson harjoitukset vko 41
04.10.2017 HUOM! Tänään ke 4.10. klo 18.30-> Nurmo-hallilla 7-10-vuotiaiden yleisurheilukoulu on peruttu!
01.10.2017 Peruskuntojakson harjoitukset vko 40
01.10.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 40
29.09.2017 Valmennusryhmien ilmoittautuminen avattu
28.09.2017 Valmennusoppia tarjolla
26.09.2017 Peruskuntojakson harjoitukset vko 39
25.09.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 39
19.09.2017 Yhteinen peruskuntokausi starttaa su 24.9.
18.09.2017 Juoksukoulu 9 -13-vuotiaille ti 19.9.
15.09.2017 Danske Bank lastenkisojen 14.9. tulokset
14.09.2017 Saana Lappalainen juoksi uuden Suomen ennätyksen
13.09.2017 Aikuisten yleisurheilukoulu alkaa
13.09.2017 Tero Kiskaasut ja Ratatonnit Seinäjoella su 17.11.
12.09.2017 Kuortaneen maastofinaalin 23.9.2017 joukkueet
12.09.2017 Danske Bank lastenkisat TO 14.9. klo 18 Seinäjoen keskuskentällä
11.09.2017 Juoksukoulu 9 -13-vuotiaille ti 12.9.
08.09.2017 Tuomo Rannankari Nurmon liikuntahallilla su 10.9. Klo 16
08.09.2017 Piirileirihaku on käynnistynyt
08.09.2017 Ilmoittautuminen juniorivalmennusryhmään talvikaudelle alkanut
06.09.2017 Myytävänä erikoishinnalla juoksutoppi ja lyhyet shortsit
05.09.2017 Peräseinäjoen juniorivalmennusryhmän harjoitukset alkavat vko 37
05.09.2017 Juniorivalmennusryhmät tauolla
05.09.2017 Löytynyt avain
03.09.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 36
30.08.2017 Toimiston aukioloajat muuttuvat 1.9. alkaen
28.08.2017 Viikonlopun saldo 17 SM-mitalia
28.08.2017 Lajien yhteisharjoitus Seinäjoella ti 19.9.klo 18-21
28.08.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 35
28.08.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 35
22.08.2017 Toimiston puhelinnumero on vaihtunut
20.08.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 34
20.08.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 34
19.08.2017 Lopulliset sisuviestijoukkueet ja ohjeet
18.08.2017 Hippo-kisat ke 23.8. klo 18.00 Seinäjoen Keskuskentällä
17.08.2017 Hippokisat Ke 23.8.2017 klo 18.00 Peräseinäjoen kentällä
15.08.2017 Mitalisadetta sisuhuipentumassa
14.08.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 33
14.08.2017 Joukkueet sisuviesteihin 20.8. Kuortaneella
13.08.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 33
06.08.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 32
06.08.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 32
05.08.2017 EEPEE:n Lasten urheilukisojen tulokset
03.08.2017 Op-cupin tulokset 02.08.2017 Peräseinäjoki
02.08.2017 Sisuhuipentuma 12.-13.8. Alajärvellä
01.08.2017 Majoitus SM14/15 Raasepori
31.07.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 31
31.07.2017 Eepeen lasten urheilukisat to 3.8.
29.07.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 31
28.07.2017 Tulokset SSU:n seurakisoista to 27.7.
27.07.2017 Ilmoittautuminen talvikauden yleisurheilukouluihin alkaa tänään
25.07.2017 Seuraottelujoukkue 1.8. Ilmajoki
24.07.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 30
24.07.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 30
24.07.2017 Yleisurheilukoulut jatkuvat taas ma 24.7. Seinäjoen keskuskentällä
23.07.2017 Purkukökkä alkaa ma 24.7. klo 9!
18.07.2017 Talkoolaisia kaivataan!
17.07.2017 Yleisurheilukoulut viikon 29 Nurmon Haalilla
16.07.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 29
16.07.2017 Suomelle ja Aleksi Lehdolle EM-pronssia
16.07.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 29
14.07.2017 SSU:n seurakisojen tulokset to 13.7.
12.07.2017 SM-kilpailut 16-17v, Iisalmi, majoitus
10.07.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 28
09.07.2017 Aluemestaruuskilpailut ensi viikonloppuna
07.07.2017 Lapualla ma 10.7. myötätuulitakuu
07.07.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 28
07.07.2017 SSU kunniakerroksessa omaan ennätykseensä ja Suomen kärkeen
03.07.2017 SM-viestien kisaohje + joukkueet
02.07.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 27
02.07.2017 Harjoitukset siirtyvät Seinäjoen keskuskentälle ma 3.7.alkaen
02.07.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 27
01.07.2017 Vaihtoharjoituksia SM-viesteihin
29.06.2017 SSU:n seurakisojen to 29.6. tulokset
26.06.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 26
25.06.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 26
25.06.2017 Viikko 26 (26.6.-2.7.) harjoitukset vielä Haalin kentällä
22.06.2017 SSU:n kunniakierrosilta 28.6. on siirretty Haalin kentälle
21.06.2017 Seurakisat to 29.6. Haalin kentällä
21.06.2017 SSU:n joukkue Valgaan
18.06.2017 Viestijoukkueet seuracupiin Kurikkaan
18.06.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 25
18.06.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 25
18.06.2017 Junior Games ke 21.6. Ylistarossa
16.06.2017 Seurakisojen to 15.6. tulokset
16.06.2017 Kunniakierroksen loppurutistus!
15.06.2017 Op-cupin tulokset 14.06.2017 Peräseinäjoki
14.06.2017 SSU:n joukkue seuracupiin ma 19.6. Kurikkaan
14.06.2017 Alueviestijoukkueet pe 16.6. Ähtäriin
12.06.2017 SSU:n seuravaatteet ovat saapuneet!
12.06.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 24
11.06.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 24
09.06.2017 Seurakisat alkavat 15.6.
04.06.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 23
04.06.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 23
28.05.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 22
28.05.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 22
26.05.2017 Ohjeita seuraotteluun
25.05.2017 Sisumaastojen tulokset 25.5.
22.05.2017 Sportia-cupin tulokset 22.5.
22.05.2017 Yleisurheilukoulut alkavat tällä viikolla (vko 21)
21.05.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 21
21.05.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 21
19.05.2017 Peräseinäjoen Op- Cup tulokset
18.05.2017 JVR:n alkukesän ohjelma
18.05.2017 Joukkue seuraotteluun la 27.5.
17.05.2017 SPORTIA SEURACUP 22.5.2017
15.05.2017 Sisumaastot to 25.5.
14.05.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 20
14.05.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 20
11.05.2017 Siivoustalkoot Haalin kentällä 15.5.
11.05.2017 KESÄN 2017 KILPAILUKALENTERI
11.05.2017 Peräseinäjoen OP-cup ja HIPPO kisat kesällä 2017
09.05.2017 Seinäjoen Seudun Urheilijoiden Kevätkokous
07.05.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 19
07.05.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 19
06.05.2017 Juniorivalmennusryhmien kesäkausi alkaa viikolla 19
01.05.2017 Yu-koulujen sekä juniorivalmennuksien kevätkausi on päättynyt
29.04.2017 Ilmoittautuminen Youth Athletics Games-kisoihin
26.04.2017 Team Sportia Maastocupin tulokset!
23.04.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 17
23.04.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 17
21.04.2017 Sportia maastocup yhteistyössä IK:n kanssa 25.4
19.04.2017 Seiväskoulun kevätkisan tulokset
18.04.2017 Tuomarikoulutus 4.5.2017
16.04.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 16
16.04.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 16
13.04.2017 Toimisto on kiinni pääsiäisenä!
13.04.2017 Ilmoittautuminen kesän yleisurheilukouluihin on alkanut
13.04.2017 Johanna Manninen uusiin haasteisiin
12.04.2017 Piirileiritestit Elisa-hallilla to 20.4.
11.04.2017 Lajijohtajakoulutus 25.4.
08.04.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 15
08.04.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 15
04.04.2017 MI-testit siirtyvät viikolla
31.03.2017 Tarvitsetko juoksukenkiä?
31.03.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 14
30.03.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 14
28.03.2017 MI-testit Kuortaneella ti 4.4.
28.03.2017 Sisuikäisten pm-hallit su 2.4. Kuortaneella
28.03.2017 Haemme kesäkaudeksi lasten yleisurheilukoulun ohjaajia!
26.03.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 13
24.03.2017 13.4 alkaa kesän yleisurheilukouluihin ilmoittautuminen
24.03.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 13
19.03.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 12
16.03.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 12
14.03.2017 Seuran sisäinen ohjaajakurssi huhtikuussa
14.03.2017 Seuravaate asiaa :
13.03.2017 Niilo ja Emilia ylivoimaisiin voittoihin TJIG:ssa
12.03.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 11
10.03.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 11
09.03.2017 Av. Pohjanmaan hallikilpailut 2. osa
07.03.2017 Vielä ehtii tilata SSU:n seuravaatteita!
07.03.2017 Kestävyysjuoksun lajipäivä la 18.3.
06.03.2017 Hyviä suorituksia SM-hallimoniotteluissa
03.03.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 10
02.03.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 10
27.02.2017 Aleksi Lehto juoksi SM-pronssia
27.02.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 9
23.02.2017 Huom! Hiihtolomalla ei harjoituksia!
21.02.2017 SSU:n seuravaatteet ovat noudettavissa!
20.02.2017 Pyrylle hallimestaruus kovalla tuloksella
19.02.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 8
16.02.2017 NURMOHALLI KIINNI PE 17.2. EI HARJOITUKSIA
16.02.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 8
15.02.2017 Tampere Junior Indoor Games Tampereella 10.-12.3.2017
15.02.2017 SM-halleihin ilmoittautuminen
11.02.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 7
09.02.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 7
07.02.2017 TOIMISTO KIINNI TIISTAINA 7.2.2017
04.02.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 6
02.02.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 6
02.02.2017 Seinäjoen Seudun Urheilijoiden kestävyysjuoksukoulu 9-13- vuotiaille käynnistyy jälleen!
01.02.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 5
31.01.2017 Valmennusseminaari Lapualla 11.2.
29.01.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 5
26.01.2017 Toimiston uusi sähköpostiosoite!
24.01.2017 Viestijoukkue SM-halleihin
24.01.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 4
23.01.2017 Ohjaajakurssi yu-kouluvetäjille!
23.01.2017 Noora Koponen hyppäsi uudet SE lukemat
21.01.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 4
18.01.2017 Paljon onnea Nooralle!
18.01.2017 Toimisto kiinni torstaina 19.1.2017
15.01.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 3
15.01.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 3
13.01.2017 Olga Hirvonen SSU:n nuorisopäälliköksi
11.01.2017 Tarvitsetko apua polviongelmiin?
10.01.2017 Majoitusvaraukset nuorten SM-halleihin 2017
09.01.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 2
09.01.2017 Tutustumisyleisurheilukoulu ja yleisurheilukoulu infoa!
08.01.2017 MI-testit Kuortaneella ti 10.1.
08.01.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 2
08.01.2017 Urheilijat, valmentajia ja seuraväkeä palkittiin kauden päätösjuhlassa!
06.01.2017 Tiedoksi lisensseistä
03.01.2017 SSU:n kauden 2016 päätösjuhlassa palkittavat.
02.01.2017 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 1
01.01.2017 Valmennusryhmien harjoitukset vko 1
30.12.2016 Bullerin hallikisojen 30.12. tulokset
26.12.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 52
23.12.2016 Joulunajan toimiston aukiolot
21.12.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 51
21.12.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vkot 51 ja 52
16.12.2016 Seuraleirin ohjelma
16.12.2016 SSU:n pipo joululahjaksi!
16.12.2016 Kauden 2016 päätösjuhla 7.1.2017
13.12.2016 Seurakisat Elisa Monitoimihallilla 30.12
11.12.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 50
11.12.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 50
09.12.2016 Piirileiritestit Elisa-hallilla ti 13.12.
05.12.2016 Pikajuoksukoulu tänään Elisa Monitoimihallilla
05.12.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 49
04.12.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 49
01.12.2016 Syyskokous valitsi seuran hallituksen vuodelle 2017 ja päätti jäsen- ja seuramaksusta vuodelle 2017
01.12.2016 Viikon 49 harjoituksissa muutoksia
29.11.2016 Muista ilmoittautua seuraleirille!
28.11.2016 SSU:n hallituksen jäsen Olli-Pekka Karjalainen OK:n hallitukseen
28.11.2016 SSU Eliittifinaalin voittoon!
27.11.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 48
26.11.2016 Sisupäivään/leirille 3.12. ehtii vielä hakea
26.11.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 48
25.11.2016 Talvitakkeja sovituksessa!
24.11.2016 Harjoitusleirille Portugaliin ensi keväänä?
21.11.2016 Eliittifinaalijoukkue 27.11. Kuortaneelle
21.11.2016 Kutsu yleisurheilun lajijohtajakoulutukseen
19.11.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 47
19.11.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 47
18.11.2016 Seuran talvitakit saapuivat myyntiin!
16.11.2016 Hannu Kangas jatkaa EPU ry:n puheenjohtajana
16.11.2016 Kestävyysleiri Kuortaneella 17.-18.12.
15.11.2016 Nurmohalliin ei pääse 18.11. ja 22.11.
11.11.2016 Kooste kaudesta 2016 - kiitos urheilijat!
11.11.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 46
11.11.2016 Seuran syyskokous 1.12.2016
11.11.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 46
07.11.2016 Joululomalla seuraleirille Kuortaneelle
06.11.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 45
06.11.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 45
30.10.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 44
28.10.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 44
27.10.2016 IKH Seinäjoen vuoden 2017 Kalevan kisojen merkittäväksi yhteistyökumppaniksi
24.10.2016 Seuravaatteiden tilauspäivät.
21.10.2016 Peruskuntoharjoitukset vko 43
16.10.2016 MI-testit Kuortaneella to 27.10.
14.10.2016 Peruskuntoharjoitukset vko 42
13.10.2016 Huom! Syyslomaviikolla ei yleisurheilukoulua!
13.10.2016 Syyslomaviikolla seuran toimisto suljettu
12.10.2016 Syyslomaviikolla ei JVR:n harjoituksia
10.10.2016 Piiri- ja ANMJ-leiritykseen valitut SSU:n urheilijat
09.10.2016 Peruskuntoharjoitukset vko 41
07.10.2016 Valmennusryhmiin 14v ja yli ilmoittautuminen on avautunut
04.10.2016 Sofia lahjoittaa taloon.com sporttisponssinsa SSU:n eettiseen rahastoon.
03.10.2016 Peruskuntoharjoitukset vko 40
26.09.2016 Peruskuntokauden ohjelma
25.09.2016 Peruskuntokausi alkaa, harjoitukset vko 39
23.09.2016 Valmennusryhmien info 29.9.
19.09.2016 Kuortaneen maastofinaalin nuorisomaastoviestin joukkueiden kokoontuminen
16.09.2016 Kuortaneen maastofinaalin 24.9.2016 joukkueet
15.09.2016 Tutustumisyleisurheilukoulu 21. ja 28.9 Nurmon Liikuntahallilla
12.09.2016 Muistattehan Teron Kiskaasut 18.9!
09.09.2016 Saana Lappalainen juoksi ikäkausiennätyksen!
05.09.2016 SSU Vattenfall-finaalin neljäs!
05.09.2016 Ruotsi-ottelussa hyvä SSU:n edustus
04.09.2016 Valmennusryhmien harjoitukset tauolla vkot 36-38
30.08.2016 Kisainfo Vattenfall Finaaliin Nokialle
30.08.2016 Juhanin Juntu liikuntatapahtuma 6.9. Tanelinlammella
30.08.2016 Vattenfall-joukkue finaaliin Nokialle
29.08.2016 9-13-vuotiaden juniorivalmennus - tervetuloa mukaan!
29.08.2016 SSU:n urheilijoille 15- ja 14-vuotiaille SM-kilpailuissa Hämeenlinnassa 5 mitalia
27.08.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 35
27.08.2016 Niilo Mustalahti täydensi värisuoran
23.08.2016 Kisaraportti Kajaanista
23.08.2016 TONNIKISA 30.8. klo 18.00 Seinäjoen keskuskentällä
22.08.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vkot 34 ja 35
22.08.2016 Seuraottelu to 25.8. Ilmajoella!
20.08.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 34
18.08.2016 19 nuorta seuran urheilijaa kisaa viikonlopun SM-kisoissa
15.08.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 33
15.08.2016 Vattenfall finaali lähestyy
15.08.2016 Moukarin laji-illat ja moukarin Vattenfall karsintakisa
14.08.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 33
08.08.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 32
08.08.2016 Noora Koponen hienossa vireessä Paraurheilun SM kisoissa 6-7.8.
07.08.2016 Kisaraportti Lappeenrannasta
07.08.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 32
05.08.2016 Ilmottaudu mukaan yleisurheiluun!
05.08.2016 Juniorivalmennusryhmä!
04.08.2016 Infoa Sisuviesteihin!
04.08.2016 Perjantaina 5.8. viestivaihtoharkat
02.08.2016 Sisuviestijoukkueet 6.8. Kristiinankaupunkiin
02.08.2016 Vattenfall-joukkue Ilmajoelle
01.08.2016 OP-cupin tulokset, Peräseinäjoki 28.7.
01.08.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 31
31.07.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 31
29.07.2016 Majoitusvaraukset 14/15- ja 16/17- SM-kisoihin
27.07.2016 Ohjaajahaku talvikauden ryhmiin käynnissä!
27.07.2016 Danske Bank lastenkisat 2.8. Seinäjoen keskuskentällä
25.07.2016 Juniorivalmennusryhmän harjoitukset vko 30
25.07.2016 Suurkiitos Kalevan kisoihin osallistuneille!
24.07.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 30
21.07.2016 Seurakisat Haalin kentällä tiistaina 26.7.
18.07.2016 20.7 kaikki yleisurheilukoulut Haalilla
17.07.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 29
15.07.2016 20.7 Kansalliset Intersport-kisat Seinäjoen Keskuskentällä
15.07.2016 Kymmenen SSU:n urheilijaa Oulun Kalevan Kisoihin 21.-24.7
13.07.2016 Intersport-seurakortti saatavana toimistolla
12.07.2016 Urheilijat ennätysvauhdissa
12.07.2016 16.-17.7 Sisuhuipentumat Kuortaneellla
10.07.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 28
05.07.2016 Sofia Pölkky 17-vuotiaiden EM-kisoihin
04.07.2016 Juniorivalmennusyhmän harjoitukset vko 27
04.07.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 27
29.06.2016 Info SM-viesteihin lähtijöille
27.06.2016 Juniorivalmennusyhmän harjoitukset vko 26
27.06.2016 Torstaina 30.6.2016 kenttävuorot peruttu
27.06.2016 SM-viestijoukkueet(päivitetty 30.6.)
26.06.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 26
23.06.2016 Kunniakierros - kiitos tuestanne!
22.06.2016 22.6 Atria Junior Gamesit info&aikataulu
21.06.2016 Anvia lasten kisojen tulokset
21.06.2016 SSU:ssa 580 lisenssiurheilijaa!
20.06.2016 Tero Pitkämäki mukana Seurakisoissa ja Kunniakierroksella 21.6!
20.06.2016 Seurakisat ja Kunniakierros Haalin kentällä 21.6
20.06.2016 22.6 Atria Junior Gamesit
18.06.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 25
17.06.2016 Bussiaikataulu ja päivitetty joukkue alueviesteihin 20.6.
15.06.2016 Eepeen lasten urheilukisojen tulokset
14.06.2016 Vattenfall-cupin viestijoukkueet 16.6.
13.06.2016 Menestystä YAG:ssa
11.06.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 24
11.06.2016 Alueviestijoukkueet 20.6. Saarijärvelle
10.06.2016 Kaikki vaatteet noudettavissa!
09.06.2016 Haalin yleisurheilukoulu tänään siirtyy sisätiloihin
06.06.2016 Vattenfall-joukkue 16.6. Kauhajoki
06.06.2016 Seuravaatteiden extratilaus NYT!
05.06.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 23
03.06.2016 Seuravaatteiden käytöstä
03.06.2016 7.6 EEPEE lastenkisat
02.06.2016 Seuravaatteet noudettavissa!
30.05.2016 Kesän 2016 urheilukoulun lukujärjestys
29.05.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 22
27.05.2016 Juniorivalmennusyhmän harjoitukset
24.05.2016 Seuraottelujoukkue ja bussiaikataulu
24.05.2016 Kansalliset Kaappoo Jouppilan muistokilpailut ti 24.5, tunnelmia SSU:n facebookissa
24.05.2016 Saappaanheiton SM-kisat peruttu
23.05.2016 Juniorivalmennusryhmän, juoksu- ja heittokoulun harjoitukset vko 21
22.05.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 21
19.05.2016 Sisumaastot 21.5 Laihia
17.05.2016 Kansalliset Kaappoo Jouppilan muistokilpailut ti 24.5, Seinäjoki
17.05.2016 Sportia Juoksu-Cupin tulokset
16.05.2016 Kevätkokous keskiviikkona 25.5.2016 seuran toimistolla
16.05.2016 17.5 Seurakisat Haalilla!
16.05.2016 Seuraottelujoukkue 28.5. Jyväskylä
16.05.2016 Haalin siivouskökkä 23.5.
16.05.2016 Juniorivalmennusryhmän sekä heitto-ja juoksukoulun harjoitukset viikko 20
15.05.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 20
11.05.2016 9-13 vuotiaiden kestävyysjuoksukoulun kesävalmentajat Veera Perälä ja Tuomas Kellokoski!
11.05.2016 Seuravaatetilauksista
09.05.2016 Ilmoittautuminen valmennusryhmiin 14-v ja vanhemmat, pika-/aitajuoksu, hypyt, moniottelut ja heitot
09.05.2016 Lakeuden katuviesti 14.5.2016
08.05.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 19
02.05.2016 Talvikauden yleisurheilukoulut ovat päättyneet!
29.04.2016 Seurakisat 29.4. tulokset
29.04.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 18
27.04.2016 Arvonta suoritettu!
27.04.2016 Saappaanheiton SM-kisat 28.5.2016
25.04.2016 Seurakisat 29.4 Elisa Monitoimihallilla!
23.04.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 17
20.04.2016 Kisakalenteri!
19.04.2016 Osa harjoituksista siirtyy keskuskentälle
19.04.2016 Sportia juoksu-Cup tulee jälleen!
17.04.2016 Kasva Urheilijaksi- testit ke 20.4.
17.04.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 16
10.04.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 15
04.04.2016 Mitalisadetta sisumaantiellä!
03.04.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 14
01.04.2016 15.4 Bullerin hallikauden päätöskisa
31.03.2016 Ilmoittautuminen kesän urheilukouluun on auki!
29.03.2016 Yleisurheilukoululaisten sähköpostiosoitteista
27.03.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 13
24.03.2016 MI-testit valmennusryhmäläisille 30.3.
24.03.2016 Tutustumisyleisurheilukouluun keskiviikkona 30.3. ulkovaatteet
24.03.2016 SSU:n urheilijat meneystyivät hallikaudella 2016!
22.03.2016 Aluemestaruus-(M/N,M/N17-19) ja Sisumaantie Jalasjärvellä
22.03.2016 Maanantain 28.3 Yleisurheilu- ja tutustumisyleisurheilukoulun harkkoja ei ole
21.03.2016 Tiistain 22.3 juniorivalmennusryhmäharjoitukset
21.03.2016 Sisupäivät Kuortaneella 28.3.2016
20.03.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 12
15.03.2016 Marttilan koulun harkat 17.3. ulkona
14.03.2016 Sisu PM-hallit Kuortaneella
14.03.2016 Arvonta seuran jäsenille
14.03.2016 Pikajuoksukurssilaiset, ottakaa ulkovaatteet mukaan!
13.03.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 11
10.03.2016 SSU:n hallitilastot 9.3.-16
05.03.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 10
29.02.2016 Pyrylle mestaruus, Annalle hopeaa
26.02.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 9
25.02.2016 Seuravaatteiden sovitus jatkuu
24.02.2016 Seuravaatteiden sovitus ja tilaus
23.02.2016 Lauri Takala juoksi ikäkausiennätyksen
23.02.2016 SSU:n Heidi Erkinheimo leikkaukseen
23.02.2016 Aika hoitaa jäsenasiat kuntoon!
21.02.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 8
21.02.2016 Niklas Loukola ylitti 17 metriä
15.02.2016 SSU:n uudet kisa-asut!
15.02.2016 SSU:n hallitilastot
14.02.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 7
12.02.2016 Majoitukset Nuorten SM-halleihin
12.02.2016 Lapualta bussi Jyväskylä Indoor Gamesiin
08.02.2016 Hieno yleisurheiluviikonloppu takana
07.02.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 6
03.02.2016 7.2 Kisat Kuortaneella - vinkki :)
01.02.2016 Ennätyksiä Botnia Junior Gamesissa
31.01.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 5
25.01.2016 Menestystä viikonloppuna
24.01.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 4
22.01.2016 Tiimien puheenjohtajat - Onnea Jukka, Hannu, Krista ja Jussi!
16.01.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 3
15.01.2016 Eero Haapala ponnisti lähelle EM-kisarajaa
13.01.2016 Meidän Tero Vuoden urheilija 2015!
13.01.2016 Keihään talvi-SM/ilmoittautuminen
11.01.2016 Seuran jäsenyys
11.01.2016 Infoa lisensseistä ja hallikisakaudesta
11.01.2016 Palkitsemisjuhlassa jaetut stipendit
11.01.2016 Yleisurheilukoulujen harjoitukset jatkuvat!
10.01.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 2
09.01.2016 Kauden 2015 erikoispalkitut
04.01.2016 9.1 Kauden 2015 päätösjuhla
03.01.2016 Valmennusryhmien harjoitukset vko 1
02.01.2016 Seuraleirillä hyvä meininki
29.12.2015 Bullerin Uudenvuoden hallikisan tulokset
27.12.2015 Valmennusryhmien harjoitukset vko 53
22.12.2015 Kauden päätösjuhlassa 9.1.2016 palkittavat
22.12.2015 SSU jälleen ylivoimainen piirin 7 osakilpailun Juoksukoulusarjassa!
21.12.2015 SSU toivottaa kaikille oikein hyvää joulua!
21.12.2015 Juoksukoulucupin noutamattomat palkinnot
20.12.2015 Valmennusryhmien harjoitukset vko 52
17.12.2015 Seuraleirin ohjelma ja leiri-info
15.12.2015 29.12 Kisat Seinäjoen Monitoimihallilla
14.12.2015 SSU:n syyskokouksen päätöksiä 9.12.2015
11.12.2015 Valmennusryhmien harjoitukset vko 51
10.12.2015 Vielä ehtii ilmoittautua seuraleirille!
09.12.2015 Semmareiden konsertti 6.5.2016 - LIPUT MYYNNISSÄ!
08.12.2015 Kilpailulisenssi kaudelle 2016
05.12.2015 Valmennusryhmien harjoitukset vko 50
01.12.2015 Haapala ja Niskala siirtyvät SSU:n
30.11.2015 Seuraleiri Kuortaneella 30.-31.12.
30.11.2015 SSU eliittifinaalin voittoon
28.11.2015 Valmennusryhmien harjoitukset vko 49
23.11.2015 Kaveriharkkaviikko!
21.11.2015 Valmennusryhmien harjoitukset vko 48
16.11.2015 Eliittifinaali 29.11 joukkuevalinnat
16.11.2015 Jenni Kangas jatkaa SSU:n väreissä
16.11.2015 EPU:n Palkitsemisjuhla 13.11. hotelli Fooninki Seinäjoki
14.11.2015 Valmennusryhmien harjoitukset vko 47
07.11.2015 Valmennusryhmien harjoitukset vko 46
03.11.2015 MI-testit valmennusryhmäläisille 10.11.
03.11.2015 Seuravaatteet on noudettavissa
03.11.2015 Seinäjoen monitoimihallin kolmas kausi on käynnistynyt.
30.10.2015 Valmennusryhmien harjoitukset vko 45
23.10.2015 Piirileiritestit Bullerintiellä ke 28.10. klo 17:30
09.10.2015 Valmennusryhmien(14+) info-ilta ti 20.10.
23.09.2015 SSU Flying Finns-kisasarjan kuudes
23.09.2015 Petteri Peitso parayleisurheilun MM-kisoihin
20.09.2015 Valmennusryhmien peruskuntoharjoitukset alkavat tiistaina
19.09.2015 Teron kiskaasut 19.9. Tulokset
18.09.2015 HUOM! Maastofinaalin toinen joukkue peruttu!
17.09.2015 Infoa maastofinaaliin lähtijöille!
16.09.2015 Vinkkejä lasten vanhemmille!
15.09.2015 Seuraottelun tulokset 13.9
15.09.2015 Teron Juhlapäivästä 19.9.
15.09.2015 SSU:n joukkue maastofinaaliin
14.09.2015 Seuravaatetilaus!
14.09.2015 Sofia Pölkky heitti KLL:n mestariksi
07.09.2015 SSU:lle kuusi mitalia pm-otteluista
06.09.2015 Eetu Kangas otteli SM-hopealle
05.09.2015 Eetu Kangas ottelee ennätysvauhdissa
02.09.2015 9-13-vuotiaiden junnujen eli juniorivalmennusryhmäläisten treenit alkaa
02.09.2015 SSU mukaan koulujen iltapäiväkerhotoimintaan
30.08.2015 Aleksi Lehto kellotti satasen 10,62
30.08.2015 SSU hienosti seitsemäs Vattenfall-cupin finaalissa
28.08.2015 Hippo -kisat tulokset, Seinäjoki 24.8!
28.08.2015 Haku Piirileiritykseen aukeaa 1.9
27.08.2015 Haetaan ohjaajaa talven yleisurheilukouluun!
26.08.2015 Tero Pitkämäelle MM-pronssia!
26.08.2015 Matka Vattenfall seuracup finaaliin 28.–29.8.2015
25.08.2015 Yhteinen peruskuntokausi - esimakua tulevasta!
25.08.2015 Kesän 2015 lasten yleisurheilukoulupaidat!
25.08.2015 Keihäänheiton kisastudio Duudsonit Activity Parkissa
24.08.2015 Anvia lastenolympialaiset -tulokset!
24.08.2015 Hippo -kisat Seinäjoki 24.8!
23.08.2015 Nuorten SM-kisat päätökseen
22.08.2015 Pisteputki jatkui Kalajoella
21.08.2015 16- ja 17-sarjan SM-kisat käynnistyivät Kalajoella
21.08.2015 Juniorivalmennusryhmän talvikauden treenit
21.08.2015 Peräseinäjoen Hippo-Olympialaisten tulokset
19.08.2015 SSU:n joukkue Vattenfall Finaaliin
17.08.2015 Hippo -olympialaiset 19.8 Peräseinäjoella!
17.08.2015 SSU pääsi Vattenfall-finaaliin - infoa kisasta!
17.08.2015 Aleksi Lehdolle kaksi hopeaa Savonlinnasta
13.08.2015 INFO-Sisuviestit 15.8 Ähtäri
11.08.2015 Lasten yleisurheilukoulujen ilmoittautuminen talvikaudelle 2015-2016 on nyt avattu!
11.08.2015 TONNIKISAINFO
10.08.2015 Danske Bank -lastenkilpailut 6.8. tulokset!
10.08.2015 Joukkueet sisuviesteihin 15.8
07.08.2015 SISUVIESTIT 15.8.2015 (Ähtäri)
02.08.2015 Vattenfall-osakilpailu 2, päivitetty joukkue
31.07.2015 Valgan ystävyyskaupunki vierailu!
30.07.2015 Danske Bank -lastenkilpailut 6.8!
28.07.2015 Vattenfall- seuracup Seinäjoki 4.8. Kisainfo
28.07.2015 Vattenfall-seuracup - joukkue
27.07.2015 Vattenfall-seuracup 4.8.2015
22.07.2015 Tärkeää! Kalevan kisat - valmentajien ja huoltajien akkreditointi
21.07.2015 Sisuhuipentuma 25.-26.7 Vaasassa - Kilpailuohjeita
20.07.2015 Supersport-kisan tulokset
20.07.2015 20.7 SuperSport-kisat Seinäjoen Keskuskentällä
16.07.2015 Tärkeää asiaa sisuhuipentumista!
13.07.2015 SM-kisoihin lähtijoille (21.-23.8.2015 T/P 15,14, Oulu)
10.07.2015 Ratakävelyn pm-kisat Töysässä 13.7.
06.07.2015 SSU:n joukkueet tekivät hienosti parhaansa - kiitos!
03.07.2015 Seiväskisan tulokset 3.7.2015
03.07.2015 Naisten seiväskisa torilla 3.7 klo 18!
02.07.2015 Sm-viestien toimitsijoille!
01.07.2015 SSU:n omat joukkueet ja ohjeet
27.06.2015 SSU:n viestiurheilijat ja info 30.6
26.06.2015 Kunniakierrosilta 22.6 - Isot kiitokset kaikille!
26.06.2015 OP-Cup 2 tulokset
24.06.2015 3.7 Seiväsnaiset Seinäjoella!
22.06.2015 Heittokoulut siirretty Haalin kentälle ti 23.6.2015
18.06.2015 Huipputason seiväskisa SM-viestien alkupalana!
18.06.2015 Eepee lastenkisojen tulokset
17.06.2015 Aluemestaruusviestit 16.6.2015 tulokset
16.06.2015 Heittokoulut - harkat tänään 16.6 Haalilla
15.06.2015 Alueviestit 16.6, SSU:n päivitetyt joukkueet
15.06.2015 Aluemestaruusviestit - ilmoittautuneet
15.06.2015 Kunniakierrosilta 22.6
11.06.2015 Viestiharjoitukset alueviesteihin
10.06.2015 Alueviestit 16.6, SSU:n päivitetyt joukkueet
04.06.2015 Aleksi ja Jenni erinomaisessa kisavireessä
03.06.2015 Alueviestit 16.6.2015 Seinäjoella, joukkuevalintoja
01.06.2015 Päivitetty - Vattenfall Seura-cup 1.osakilpailu joukkueet kaikki
29.05.2015 Iinfo yleisurheilukoululaisten vanhemmille!
29.05.2015 Ylistaron ja Peräseinäjoen Yleisurheilukouluissa vielä tilaa!
28.05.2015 Kunniakierrosilta Haalilla 22.6.
28.05.2015 Nurmon LC:n lahjoitus SSU:n nuorisotoiminnalle
27.05.2015 Sportia cup palkittavat
26.05.2015 SSU:n Yleisurheilukoululahjakortti on nyt arvottu!
21.05.2015 SSU:n Katuviestijoukkueet 13- vuotta ja alle
18.05.2015 Ilmajoen sisumaastoista kuusi mestaruutta!
18.05.2015 Leppävaaran seuraottelun satoa!
13.05.2015 SSU:n joukkue seuraotteluun 17.5. Espoo
12.05.2015 Lakeuden katuviesti - urheilijavalinnat
11.05.2015 Menestystä ja hyviä sijoituksia SM-maastoissa
08.05.2015 Kiinnostaako kilpailut - tarvitsetko lisenssin?
08.05.2015 SSU mukana Pohjan koulun Elovena Voimapäivässä
06.05.2015 Sisumaasto TP9-15 la 16.05. Ilmajoki
06.05.2015 Stipendien saajille
05.05.2015 Sportia-Cup tulokset 29.4, 5.5, 11.5. 20.5
25.04.2015 Aluemestaruus- ja sisumaanteiltä SSU:n urheilijoille mitaleita!
23.04.2015 TIEDOTE - SM-viestit 2015
16.04.2015 Arpaonni suosi Seinäjoen Seudun Urheilijoita!
23.03.2015 Menestystä ja ennätyksiä hallikisoissa

Tulevat tapahtumat

Facebook

Instagram

  • Seinäjoen-Energia
  • atria
  • lakea
  • minimani
  • värimiehet
  • Eepee
  •  adidas

  • kotijoukkue